Nyní si sdělíme pár základních informací o půjčkách, které poskytují nebankovní společnosti. Jak to může být s penězi, jak s úrokem a jak s dobou splácení? A co s dalšími podmínkami?
Americká hypotéka je běžný název, který odpovídá jak spotřebitelským, tak i podnikatelským úvěrům. Některé společnosti pod tímto názvem poskytují pouze podnikatelské úvěry, jiné mohou poskytnout například i úvěr spotřebitelský čili pro běžné občany.
Jak je to tedy s pravidly? V případě hypotéky americké z běžné banky jste většinou zavázáni nějakým účelem. Peníze si půjčujete například na rekonstrukci bytu nebo koupi domu a tak podobně. V případě nebankovní verze můžete s penězi naložit podle libosti.
Tak to je právě americká hypotéka https://www.fahd.cz/americka-hypoteka-nebankovni/.
A co dalšího o této verzi americké hypotéky můžeme říct? Nebankovní verze je vždy tolerantnější. To znamená, že v praxi po Vás nebudou chtít důkladně čistý registr dlužníků. Nevadí jim záznamy a to ani přesto, že by si je měli zjistit, protože to je dáno zákonem, každý poskytovatel nějakého druhu půjčky nebo úvěru si musí zjistit o klientovi informace, zdali dokáže splácet, zdali má záznam a tak podobně. Jenomže nebankovní společnosti jsou v tomto ohledu velice tolerantní a proto jim nevadí, když člověk nějaký ten záznam má. Většinou se totiž stejně jedná o mírnější přestupek nebo něco staršího například nezaplacenou složenku před třemi lety. Proto to většinou nebankovní společnosti dokážou tolerovat.
Možná Vás tedy překvapí, že se budou ptát na Vaše příjmy a výdaje a to i přesto, že jste se dočetli, že je to přece jedno nebo že půjčku poskytnou každému, tak si zřejmě řeknete, na co takový výslech. Ovšem je nutný z toho důvodu, že se klient nesmí dostávat do dluhových pastí. To je opět dáno zákonem a nesmí se klientovi v tomto ohledu poskytnout půjčka, kdyby neměl na splácení.