Pozor na špinavou vodu

Každý majitel bazénu by měl moc dobře vědět, že kontrola vody je prvořadá. Lézt do bazénu bez toho, aniž byste alespoň vizuálně a po čichu vodu zkontrolovali, není zrovna moudré. Mohou se tam i přes poměrně krátkou dobu pomnožit bakterie a řasy, se kterými se určitě koupat nechcete. Tito nevítaní hosté vás v lepším případě jenom trochu zasmradí, ale v tom horším vám mohou způsobit například fleky na kůži nebo průjem. To platí zvláště pro jedince s nižší imunitou.
slunečníky nad lehátky
Zlikvidovat tyto mikroorganismy, potažmo řasy, lze efektivně pomocí bazénové chemie.
Velice dobrým pomocníkem je v tomto boji za čistou bazénovou vodu chlór v jakémkoliv skupenství. Dezinfekční přípravky s tímto prvek se prodávají jako prášek, granule i tablety. Tablety mají u uživatelů nejvyšší popularitu, jelikož je jednoduché je dávkovat. Ani chlór však nezachrání vše. Často bakterie v bazénu zvesela bují dál i v případě, že aplikujete dezinfekci zcela správně. V takovém případě je vhodné zjistit pomocí speciálního testeru, zdali není pH vody v nerovnováze. Pokud by tomu tak bylo, je potřeba ho srovnat zpátky do správných hodnot.
házet si s míčem

Častá chyba

Právě na hodnoty pH mnoho majitelů zapomíná a pak si lámou hlavu, jak to, že se jim bakterie v bazénu množí i přesto, že používají dezinfekci často i ve vyšší koncentraci. Proto by mělo být pravidelné testování vody naprosto běžné. Jen tak se totiž snadno předejde komplikací, které mohou nastat v případě, že bude voda kyselá nebo naopak zásaditá. Ve specializovaných obchodech se dají běžně koupit prostředky, které dokáží voda dostat zase zpátky do pořádku a tím vyhubit všechny nevítané bakterie. Zároveň se jedná o dobrou prevenci proti korodování kovových součástek bazénu. Kyselé ale ani zásadité prostředí nedělá totiž kovu příliš dobře. Pokud je hladina pH vychýlena pouze několik dní, k žádnému poškození nejspíše nedojde, ale v případě, že by trval tento stav déle, některé součásti se mohou poškodit.

Publikováno
V rubrikách Domov